10 Sau. 23

Kaip parinkti vietą pavėsinei

Vieta pavėsinei. Iš jos turėtų atsiverti gražiausi sklypo vaizdai. Jei sklypas nedidelis, geriausia rinktis kompaktišką, nedidelę pavėsinę, ją statyti toliau nuo namo arba prišlieti prie vienos iš jo sienų. Jei valda didžiulė, erdvi, juolab yra tvenkinys ar baseinas, statinį galite įrengti ir pačiame centre. Rekomenduojame pavėsinę statyti ne atviroje vietoje, nes vasarą jums tikrai nepatiks sėdėti saulės prikaitintoje erdvėje ar pavasarį / rudenį – vėjo pagairėje.

Funkcionalumas. Medinės pavėsinės gali būti kelių tipų. Jei pasirinksite pavėsinę su stogeliu, ji saugos jus nuo saulės ir lietaus. Jeigu uždengsite vieną ar kelias sienas, tai turėsite statinį, kuris saugos ir nuo vėjo. Pasitaiko, kai didelis dėmesys yra skiriamas dizainui, pamirštant praktiškumą.

Dizainas. Arti pagrindinio pastato ar gerai matomas statinys turi derėti aplinkoje, atkartoti gyvenamojo namo architektūrinį stilių ar bent jo detales.

Pavėsinė

» Daugeliui gyventojų pavėsinė yra labai svarbus statinys dekoruojant savo sodybos aplinką. Tai padeda šalia namo esančią teritoriją padaryti įdomesnę ir praktiškesnę, nes sukuriama vieta poilsiui.

» Sodo dizaino priedas, mažas kiemo stebuklas, kuris sukuria saugų ir jaukų prieglobstį nuo vasariško lietaus ar kaitrios saulės. Maža kraštovaizdžio architektūros detalė, kuri papuošia jūsų namus ar bet kurią kitą lauko erdvę.

» Vasaros Lietuvoje trumpos, orai permainingi – tai saulėti, tai lietingi. Pavėsinė geriausias būdas pasimėgauti visais šio nuostabaus sezono malonumais: būti namuose ir kartu mėgautis gamta, ilsėtis vienumoje ar jaukiame šeimos rate, ramiai vakarieniauti su artimaisiais ar savaitgalį surengti vaišes svečiams.

» Dekoratyvus mažosios architektūros objektas, poilsiui skirtas kiemo, kaimo sodybos statinys. Jų gali būti įvairių tipų, stilių, konstrukcijų, dydžių, formų, be to, pavėsinė gali ne tik stovėti atskirai nuo namo, bet ir šlietis prie jo sienos.

MB „Namukai” pavėsinių gamyba ir statyba