30 Sau. 23

Trinkelių klojimo kaina

Ženklinimas. Šiame etape nustatomos būsimo trinkelių klojimo ribos. Išilgai perimetro ištempta statybinė virvė, kurios pagalba bus matomos ne tik ribos, bet ir sklypo aukštis. Paprastai ženklinimas teritorijoje yra įtraukiamas į klojimo kainą.

Pagrindo nukasimas ir lyginimas. Lygūs paviršiaus plotai trinkelių klojimui yra gana reti, todėl dažnai tenka juos lyginti. Prieš lyginant, reikia pašalinti viršutinį dirvožemio sluoksnį su augalais, visą iškastą žemę reikia pakeisti smėliu, skalda ar žvyru.

Trambavimas. Trinkelių klojimui suvežtą gruntą reikia sutankinti. Tai atliekama tiek vibroplokštės pagalba, tiek mechaniniais įrankiais. Paprastai darbas su specialia įranga yra greitesnis. Be to, sutankinimas atliekamas keliais etapais, po kiekvieno užpilto grunto sluoksnio.

Bortelių ir papildomų elementų montavimas. Etapas, be kurio trinkelių klojimas neįmanomas. Borteliai atlieka įvairias funkcijas, tačiau daugiausia prilaiko trinkeles ir atskiria trinkeles nuo vejos ar kitų elementų. Taip pat gali prireikti sumontuoti papildomus elementus, pvz., latakų griovelius. Visų šių elementų montavimo kaina bus skaičiuojama atskirai ir matuojamas einamaisiais metrais.

Skaldos klojimas. Skaldos sluoksnis gali būti skirtingas, priklausomai nuo apkrovos, kurią atlaikys takelis. Kuo storesnis sluoksnis, tuo brangiau jį kloti. Kartais trinkelės klojamos tiesiog ant smėlio, tačiau tai nerekomenduojama.

Atsijų klojimas. Atsijų „pagalvė” yra privalomas sluoksnis. Atsijų sluoksnis užtikrina drenažą ir yra pagrindas, kurio dėka trinkelės nesideformuoja, veikiamos išorinių veiksnių. Kartais naudojamas cementas sumaišytas su žvyru, kaip alternatyva atsijoms. Atsijų „pagalvė” yra sluoksnis, kurį jau reikia išlyginti plokštumoje. Vidutinis „pagalvės” sluoksnio aukštis – 3 centimetrai. Kaina skaičiuojama už kvadratinį metrą.

Trinkelių klijavimas. Plytelių ar trinkelių klijavimas ant paruošto pagrindo yra procesas reikalaujantis daug kruopštumo. Jo kaina taip pat gali skirtis dėl individualių sąlygų.

Trinkelių klojimas. Visų pirma, kaina priklausys nuo trinkelų formos ir storio. Ar tai būtų betoninės, ar klinkerio, ar grindinio akmenys, jų klojimas kainuos tiek pat, jei jos bus paprastos stačiakampės formos. Jei trinkelės banguotos formos, lenktos formos, jas montuoti bus sunkiau. Stačiakampių plytelių klojimas kainuos mažiau, o trinkelių klojimas iš įvairių formų ir storių kainuos daugiau.

MB „Namukai” – trinkelių klojimas