Pamatai namukui ar kito tipo pastatui

Pamatai – viena iš svarbiausių statinio dalių. Ant jų stovės jūsų statinys, todėl būtina juos įsirengti teisingai. Šiuo atveju tokiam nesudėtingam statiniui pilnai pakanka polinių pamatų, svarbu tik teisingai pasirinkti gylį ir tipą. Polių gylis turėtų būti didesnis nei įšalo gylis. Vidutiniškai per žiemą dirvožemiai Lietuvoje įšąla iki 30 – 60 cm. Sunkiuose dirvožemiuose kai kada įšalas siekia 80 – 90 cm, o lengvuose gali įšalti ir iki 110 cm.

Įrengsime betoninius ar sraigtinius polius jūsų:

Gręžtinių betoninių polių kainos namukams:

Namukui STANDARTINIS - 950€

ImgPoliai namukui STANDARTINIS

Namukui OPTIMALUS - 1100€

ImgPoliai namukui OPTIMALUS

Namukui SUJUNGTAS - 2000€

ImgPoliai namukui SUJUNGTAS

Taip pat skaitykite: terasos namukui ir vidaus apdaila namukui

Jei nuspręsite polius mūsų gaminamiems namukams įsirengti patys, pateikiame keletą reikalingų patarimų:

Gręžtiniai arba sraigtiniai poliai

Gręžtiniai betoniniai poliai laikomi universaliais. Tokie pamatai puikiai tinka lengvos konstrukcijos karkasiniams namams, nedidelių apkrovų pastatams, terasoms ir kitiems statiniams. Lietuvoje dažniausiai renkamasi gręžtinius betoninius polius dėl jų kainos ir įrengimo paprastumo. Grunte išgręžiama 150mm – 200mm skylė, iki tam tikro pasiringto aukščio įstatoma tūta, įdedamas armatūrinis karkasas arba įkišamas metalinis cinkuotas sraigtas, kuris naudojamas sijų pritraukimui, tada viskas užpilama betonu.

Kiek brangesnė alternatyva būtų sraigtiniai poliai. Vienas iš pagrindinių šio pamatų tipo privalumų – švarus ir greitas pagrindo įrengimas. Šio tipo pamatų įrengimui nereikės pasiruošimo ir sudedamųjų dalių, tokių kaip – žvyras, cementas, paruošti betono maišai, armatūros, betono maišyklės ir daug sunkaus darbo. Tai tas pats, kas didelio medsraigčio įsukimas, tik jo paskirtis – laikyti apkrovas, įsuktam žemėje. Sraigtinių polių įsukimo darbai yra atliekami gretai, o dar svarbiau – iškart po jų sumontavimo, galima tęsti kitų darbų etapą – sijų montavimą. Kaip ir betoniniams pamatams, rekomenduojamas gylis turėtų būti didesnis nei įšalo gylis.

Kitos mūsų rekomendacijos įsirengiant polius

Atraminių-sijų žingsnis turėtų būti 1000mm – 1500mm. Labiausiai paplitusios, dažniausiai naudojamos ir tinkamiausios mobiliems nameliams yra 100mm x 100mm arba 150mm x150mm medinės sijos, tinkamai impregnuotos, išteptos bitumine mastika, smala ar kitaip tinkamai apsaugotos nuo drėgmės ir kitų klimato veiksnių. Prieš montuojant atramines sijas, reikėtų pakloti geotekstilę arba nukasti netinkamą gruntą ir užpilti tą vietą žvyru ar smėliu, kad kraštuose nepradėtų dygti žolė. Negalima kloti polietileninės plėvelės arba kitokios drėgme nepraleidžiančios medžiagos, priešingu atveju gali pradėti kauptis drėgmė ir po namuku susidarys puiki terpė pelėsiams, rūgimui ar puvimui.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos: polis yra įgręžiamas ar įsukamas per žemai, jis per siauras arba jo padas atsiremia į netinkamą gruntą. Neteisingai įrengus pastato pagrindą, gali prasidėti namo nuosėdis, atsirasti plyšiai sienose ar kitos deformacijos.

Turite klausimų? Susisiekite!