Lauko terasų statyba

JUMS TIK REIKIA TURĖTI VIZIJĄ, O MES JĄ ĮGYVENDINSIME.
Mūsų atliekami darbai:
» polių įrengimas;
» sijų montavimas;
» lagių (gulekšnių) montavimas;
» terasinių lentų montavimas;
» laiptelių įrengimas;
» turėklų montavimas;
» terasų impregnavimas.

Terasos grindys

Terasos grindų dangą galima rinktis tarp medinių ar WPC medžio – plastiko kompozito lentų. Dažniausiai renkamasi medinės lentos, nes jos yra jaukesnės, lengviau montuojamos. Galima rinktis tarp impregnuotos ar termiškai apdorotos pušies, eglės, maumedžio ar egzotinių kietmedžių terasinių lentų. Vienas iš pagrindinių medinių lentų trūkumų – jas būtina prižiūrėti, apsaugoti specialiomis priemonėmis, kad ilgiau tarnautų. Tam yra skirtos specialios alyvos, kurias dažniausiai rekomenduojama naudoti pavasarį ir paruošiant terasą šiltajam sezonui, apsaugoti nuo drėgmes ir nuo ultravioletinių spindulių.

Sijos ir lagės (gulekšniai)

Atraminių-sijų žingsnis turėtų būti 1000mm – 1500mm. Labiausiai paplitusios, dažniausiai naudojamos ir tinkamiausios terasoms yra 50mm x 100mm arba 50mm x150mm medinės sijos, tinkamai impregnuotos, išteptos bitumine mastika, smala ar kitaip tinkamai apsaugotos nuo drėgmės ir kitų klimato veiksnių.
Taip pat, prieš montuojant atramines sijas reikėtų pakloti geotekstilę arba nukasti netinkamą gruntą ir užpilti tą vietą žvyru ar smėliu, nes kitaip – per lentų tarpus gali pradėti dygti žolė. Negalima kloti politileninės plėvelės arba kitokios dregmę nepraleidžiančios medžiagos, priešingu atveju – gali pradėti kauptis drėgmė ir po terasa susidarys puiki terpė pelėsiams, rūgimui ar puvimui.

Pagrindas terasai

Gręžtiniai betoniniai poliai laikomi universaliais, jie puikiai tinka lengvos konstrukcijos nedidelių apkrovų pastatams arba terasoms. Lietuvoje dažniausiai renkamasi gręžtinius betoninius polius dėl jų kainos ir paprastumo, kai grunte išgręžiama skylė 100mm – 200mm. Įstatoma tūta iki tam tikro pasirinkto aukščio, įdedamas armatūrinis karkasas arba įkišamas metalinis cinkuotas sraigtas, kuris naudojamas sijų pritraukimui ir tada viskas užpilama betonu.
Galima naudoti ir sraigtinius polius – švarus ir greitas pagrindo įrengimas. Vienas pagrindinių šio pamatų tipo privalumų tas, kad nereikės daug pasiruošimo ir sudedamųjų – žvyro, cemento (arba paruoštų betono maišų), armatūros, maišyklės ir sunkaus darbo. Tai tas pats, kaip didelis medsraigtis, tik jo paskirtis – įsuktam žemėje laikyti apkrovas. Sraigtų įsukimo darbus atliksite gretai, o dar svarbiau – po to iškart galėsite tęsti sekantį etapą – sijų montavimą.

Taip pat skaitykite: gręžtiniai poliai

Turite klausimų? Susisiekite!