Pamatų pasirinkimas

Kiekvienas žmogus, statantis namą, nori, kad jis būtų tvirtas ir patikimas. Pamatų dažniausiai nesirenkame patys, pirmiausia atsižvelgiame į sklypo charakteristikas, o po to profesionalūs projektuotojai parenka tinkamiausią variantą. Pamatų pasirinkimas priklauso nuo jūsų pastato projekto, sklypo grunto, požeminio vandens savybių bei kitų kriterijų. Poliniai pamatai dažniausiai pasirenkami, kai gruntinis vanduo slūgso arti paviršiaus, turi organinių priemaišų, gruntas iš viršaus silpnas ir laikantysis gruntas yra itin žemai. Svarbu ir ekonomiškumas – nedaug žemės darbų, nereikia kasti tranšėjų, polinių pamatų įrengimas yra pigesnis už juostinius ar plokštuminius.

Gręžtiniai ir sraigtiniai poliai

Betoniniai poliniai laikomi universaliais, jie puikiai tinka lengvos konstrukcijos, nedidelių apkrovų pastatams arba terasoms. Lietuvoje dažniausiai renkamasi gręžtinius betoninius polius dėl jų kainos ir paprastumo, kai grunte išgręžiama 100mm – 200mm skylė, iki tam tikro pasirinkto aukščio įstatoma tūta, įdedamas armatūrinis karkasas arba įkišamas metalinis cinkuotas sraigtas, kuris naudojamas sijų pritraukimui ir tada viskas užpilama betonu.
Galima naudoti ir sraigtinius polius – švarus ir greitas pagrindo įrengimas. Vienas pagrindinių šio pamatų tipo privalumų tas, kad nereikės daug pasiruošimo ir sudedamųjų – žvyro, cemento (arba paruoštų betono maišų), armatūros, maišyklės ir sunkaus darbo. Tai – tas pats, kaip didelis medsraigtis, tik jo paskirtis – laikyti apkrovas įsuktam žemėje. Sraigtų įsukimo darbus atliksite greitai, o dar svarbiau – iškart galėsite tęsti po to sekantį etapą – sijų montavimą.

Polių įrengimo kainos

Preliminarias pamatų įrengimo kainas galite rasti pateiktas internete, tačiau kainai gali turėti įtakos įvairūs veiksniai: pasirinktas polių tipas, diametras, aukštis, gylis, gruntas, vieta ir atliekamų darbų apimtys.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos

Polis yra įgręžiamas ar įsukamas per žemai, jis yra per siauras arba įtvirtinamas taip, kad jo padas atsiremia į netinkamą gruntą. Neteisingai įrengus pastato pagrindą, gali prasidėti namo nuosėdis, atsirasti plyšiai sienose ar kitos deformacijos.

Pamatai skirstomi į tris pagrindines rūšis

» Juostiniai pamatai
» Plokštuminiai pamatai
» Poliniai pamatai
Poliniams pamatams naudojami
» Spraustiniai (kaltiniai) poliai
» Gręžtiniai poliai

Taip pat skaitykite: griovimo darbai

Turite klausimų? Susisiekite!